Kuş Biti

Kuş Biti Nedir?

 

Isıran bit dış parazitler grubuna girer. Uçamayan bu böcekler kuşların tüylerinde yaşarlar tüylerle ve ölü deriyle beslenirler. Bu tür kan emmediği için kan emenler kadar zarar vermez. Isıran bitlerin birkaç türü vardır ve her bir tür farklı kuşları konak olarak seçer. 

Genellikle şehirde güvercin cinsi kuşlarda görülürler. İnsana geçmezler, ancak dolaşıp ısırırlar. Hassas bünyeye sahip kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilirler.

 

Kuş Biti Tespiti

 

Kuş bitleri kendilerini genellikle insanları ısırarak eleverir. Telefon, televizyon gibi elektronik aletlerin köşelerine toplanmayı severler. Koyu kahverengi veya beyaz renkte küçük örümceklere benzerler. Gözle görülmesi oldukça zordur.

 

Kuş bitiyle mücadele

 

Kuş bitleriyle mücadelede mümkün olduğunca cabuk yapılmalıdır. Çünkü kuş bitleri çok hızlı üreyebilen ve alanı istila edebilen haşerelerdir. Öncelikle varsa sorunun kaynağı tespit edilmeli ve ardından gerekli işlemler uygulanmalıdır.


Uzman ve tecrübeli ekiplerimizle Kuş Biti Sorunlarınızda Yanınızdayız.

0242 312 22 40

 

 

Aras İlaçlama ve Çevre Sağlık Hizmetleri

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.